Home Pogoda Jaką pogodę przyniesie czerwiec?

Jaką pogodę przyniesie czerwiec?

Jaką pogodę przyniesie czerwiec? Czy po zimnym maju nastąpi ciepłe lato? Czy w tym roku ponownie będziemy mieli na wielu obszarach suszę? Czy może pogoda będzie bardziej różnorodna i spokojna w zjawiska pogodowe. Zobaczcie sami…

Słońce przesuwa się przed fragmentem nieba nazywanym znakiem Bliźniąt do 20 czerwca, w tym dniu o godz. 23:43 pojawia się w znaku Raka i wtedy zaczyna się astronomiczne lato. Pełnia z zaćmieniem Księżyca 5 czerwca, nów z zaćmieniem Słońca 21 czerwca.

Czerwiec anomalny przez zaćmienia

Czerwiec może obfitować w zmiany i anomalie, a prognozowanie mogą utrudniać zaćmienia. Przez większość czasu miesiąc powinien być ciepły, ładny i pogodny, ale też obfitować w różnorodne opady. Wody w glebie nie powinno brakować, chociaż lokalnie może również wystąpić susza. Zagrożeniem mogą być choroby grzybowe z racji wielu dni parnych i wilgotnych.

Opadów w czerwcu powinno być dużo

Początek miesiąca czerwca może by dosyć ładny i pogodny. Temperatury przyjemne, łagodne, powinno być dosyć ciepło, chociaż nocami przy rozpogodzonym niebie mogą pojawić się większe chłody. Początkowo opady deszczu wystąpią raczej lokalnie, przelotnie, częściej gdy powieje wiatr z północnego zachodu. Niewykluczone fronty burzowe i opady gradu. Zdecydowanie więcej ulewnego deszczu i różnorodnych opadów w drugiej połowie miesiąca, wraz z nastaniem kalendarzowego lata. 

Jednak dni ciepłe, wilgotne z przyjemną, ładną i często parną aurą oraz wysokimi temperaturami również się pojawią. Lokalnie opady deszczu, ulewy i burze mogą być bardzo intensywne. Miejscami mogą powodować podtopienia, zalania i powodzie, zwłaszcza na południu kraju. Burzom i intensywnym opadom może towarzyszyć silny i gwałtowny wiatr. Wody i wilgoci w glebie nie powinno brakować, chociaż lokalnie może również pojawić się susza.

Prognoza dodatkowa: Dni pochmurnych i deszczowych można oczekiwać, gdy czaple przelatują dosyć nisko nad polami i zabudowaniami. Piękna pogoda nastanie gdy ptaki wydają dziwne krzyki i słychać je dużo częściej niż zazwyczaj.

LUDOWA METEOROLOGIA

W czerwcu wiatry północne są dla żniwa pomocne.

Na Boże Ciało (11 czerwca) skacz do wody śmiało, a gdy będą chłody – przez dni parę unikaj wody.

PRZYSŁOWIA NA CZERWIEC

Jak Wanda (23 czerwca) w pełnym słońcu dzień przeżywa, wszystkim samotnym pora szczęśliwa.

Święci Piotr i Paweł (29 czerwca) gdy przygrzeją, napełnią serca nadzieją.

ZAMÓW PRENUMERATĘ NA 2021 JUŻ DZISIAJ

Powiązane artykuły

Leave a Comment