Home Pogoda Pogoda na czerwiec 2022 – długoterminowa

Pogoda na czerwiec 2022 – długoterminowa

Pogoda na czerwiec 2022 – długoterminowa. Za nami suchy i zimny maj – sprawdziła się nasza prognoza pogody, bo przymrozki wystąpiły nawet w okolicach nowiu, tak jak prognozowaliśmy.   Zobaczcie sami jaka będzie pogoda na czerwiec 2022 – długoterminowa.

Słońce przesuwa się przed fragmentem nieba nazywanym znakiem Bliźniąt do 21 czerwca, w tym dniu o godz. 11.13 pojawia się w znaku Raka i wtedy zaczyna się astronomiczne lato. Pełnia – 14 czerwca, nów – 29 czerwca.

Czerwiec 2022 wilgotny i różnorodny

Czerwiec może być zmienny i różnorodny w zjawiska pogodowe, wilgotny, ale również chłodny. Pierwsza dekada może być dynamiczna. Dni z ładną, wiosenną aurą będą przeplatały się z tymi z opadami. Temperatury przyjemne z przewagą cieplejszych, typowo letnich. Podczas ciepłych i upalnych dni niewykluczone burze z ulewnym deszczem, czasami gradem. Opady w pierwszej dekadzie powinny wystąpić lokalnie i nie powinny być zbyt intensywne.

Dużo więcej deszczu, wilgotnej aury należy oczekiwać w drugiej dekadzie. Wtedy niewykluczone burze, ulewy i grad. Intensywne opady mogą powodować podtopienia i zalania. Temperatury raczej przyjemne i stosunkowo ciepło. Upalna i wilgotna aura może powodować rozwój chorób grzybowych.

Lato 2022 rozpocznie się chłodem

Wyraźnie zimniej, wręcz chłodno, ale również bardzo mokro zrobi się pod koniec drugiej i na początku trzeciej dekady. Wtedy mimo słonecznych dni nie będzie zbyt ciepło. Chłody powinny być odczuwalne w dzień, ale najbardziej w nocy. W górach i na południu może zrobić się bardzo zimno. Wysoko w górach może nawet poprószyć śnieg. Początek kalendarzowego lata może zatem obfitować w temperatury mało przyjemne oraz w liczne opady, m.in. gradu. W czerwcu wody i wilgoci w glebie nie powinno brakować, co powinno korzystnie wpłynąć na rozwój roślin. Susza, jeżeli się pojawi, to raczej lokalnie.

Prognoza dodatkowa: Burza i wiatr wystąpią, jeżeli psy często i mocno tarzają się grzbietem po ziemi.

LUDOWA METEOROLOGIA NA CZERWIEC

Czerwiec grudniową pogodę głosi, lipiec dla stycznia wróżbę przynosi.

Gdy na Świętego Norberta (6 czerwca), Roberta (7 czerwca) i Medarda (8 czerwca) deszcz leje, to lać będzie przez sześć tygodni.

PRZYSŁOWIA NA CZERWIEC

Na Świętego Ducha (5 czerwca) w polu otucha.

Wanda z Janem (23 i 24 czerwca) wianki puszczają po wodzie i wspólnie radzą o żniwnej pogodzie.

Powiązane artykuły

Leave a Comment