Home Pogoda Pogoda na wrzesień 2021

Pogoda na wrzesień 2021

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

Pogoda na wrzesień 2021 – czy po zimnej i mokrej końcówce sierpnia wrzesień pokaże piękne oblicze jesiennej aury? Zobaczcie jak powinna kształtować się pogoda na wrzesień 2021 według dawnych reguł.

Słońce przesuwa się przed pasem nieba zwanym znakiem Panny do 22 września, wtedy o godz. 21:21 wkroczy do znaku Wagi i rozpocznie się astronomiczna jesień. Nów – 7 września, pełnia – 21 września.

Ładny, ale chłodny

Wrzesień może być dosyć pogodny i stosunkowo ładny przez większą część miesiąca. Ładne, ciepłe dni w pierwszej dekadzie, mogą przynieść jednak chłód w nocy. Dlatego wcześnie należy oczekiwać przymrozków, zwłaszcza przy rozpogodzonym niebie. Przymrozki liczne w nocy i nad ranem. Opady, jeżeli się pojawią to raczej lokalnie i nie będą zbyt intensywne.

Więcej mokrych dni w drugiej dekadzie, zwłaszcza, gdy powieje wiatr z południowego zachodu i wchodu. Dni pogodne i ładne również liczne, zwłaszcza gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. Przy rozpogodzeniach i słońcu w dzień ranki mogą być mgliste, niewykluczona poranna rosa. Temperatury przyjemne z przewagą ciepłej i ładnej aury.

Dynia to symbol jesieni.

Babie lato we wrześniu 2021

Koniec lata i początek jesieni może nadal obfitować w pogodne, słoneczne, ciepłe dni – typowe dla babiego lata. Podczas rozpogodzeń w dzień, w nocy możliwe chłody i przymrozki, lokalnie dosyć silne. Częste poranne mgły i rosy. Więcej różnorodnych opadów pojawi się pod koniec miesiąca. Wtedy w górach niewykluczone pierwsze opady śniegu i deszczu ze śniegiem, już wyraźnie odczuwalne chłodne dni i noce. Na pozostałym obszarze możliwy deszcz. Opadom będzie towarzyszył silny i porywisty wiatr. Temperatury już typowo jesienne z przewagą tych chłodniejszych i niezbyt przyjemnych w wielu miejscach kraju.

Prognoza dodatkowa:

Jak we wrześniu krety kopią po nizinach, będzie wietrzno, ale lekka zima.

LUDOWA METEOROLOGIA NA WRZESIEŃ

Chłody i wiatry w św. Bernarda (14 września) – idzie jesień słotna i zima harda.

Gdy w Nikodema (15 września) ciepło i sucho – październik dokuczy zimnem i pluchą.

PRZYSŁOWIA NA WRZESIEŃ

Bywa, że Justyna (17 września) czas mgieł i deszczów rozpoczyna.

Jak św. Gerard (24 września) słońcem pobłyskuje, serce się raduje!

Powiązane artykuły

Leave a Comment