Home Pogoda Prognoza pogody na kwiecień 2022 – długoterminowa

Prognoza pogody na kwiecień 2022 – długoterminowa

Jaki będzie kwiecień po jednym z najcieplejszych i najbardziej suchych marców od wielu lat? Czy będzie mokro i spadnie wyczekiwany deszcz? Czy w kwietniu będą cieplejsze noce niż w marcu? Jaki będzie pierwszy wiosenny miesiąc, w którym zaczynamy zaćmienia? Oto prognoza pogody na kwiecień 2022 – długoterminowa napisana zgodnie z dawnymi regułami meteorologicznymi w lutym 2021 roku.

Słońce wędruje przed fragmentem nieba zwanym znakiem Barana do 20 kwietnia, a o godz. 4.24 pojawia się w pasie Byka. Nów – 1 kwietnia, drugi nów z zaćmieniem Słońca – 30 kwietnia, pełnia – 16 kwietnia.

Kwiecień może obfitować w liczne zmiany i anomalie, a prognozowanie mogą utrudniać rozpoczynające się wiosenne zaćmienia.

Deszcz, śnieg i wiatr w kwietniu 2022

Pierwsza dekada powinna być dosyć mokra i wietrzna. Niewykluczone częste i różnorodne opady. Oprócz deszczu może pojawić się deszcz ze śniegiem i śnieg. Opadom może towarzyszyć silny wiatr, który sprawi, że odczuwalne temperatury nie będą przyjemne.

Więcej dni pogodnych i ładnych, ciepłych, zwłaszcza przy wietrze północno-zachodnim lub wschodnim, będzie w drugiej dekadzie. Jednak przy słonecznej, ciepłej aurze w dzień, w nocy i nad ranem niewykluczone przymrozki i chłody. Wielki Tydzień powinien być ciepły i przyjemny. Jeżeli pojawi się deszcz, to przy wietrze wiejącym z południowego-zachodu.

W kwietniu 2022 wrócą chłody

Bardziej mokra, ale też chłodniejsza, powinna być trzecia dekada, zwłaszcza czas po świętach wielkanocnych. Wtedy też niewykluczone liczne i obfite opady deszczu, lokalnie nawet śniegu i śniegu z deszczem. Możliwe pierwsze wiosenne burze i ulewy. Temperatury różnorodne – od ciepłych w dzień, po chłodne z przymrozkami i mrozem w nocy. Więcej rozpogodzeń i dłuższej ładnej aury nastanie w ostatnich dniach miesiąca wraz z początkiem zaćmień. Jednak noce mogą być chłodne, z silnymi przymrozkami i chłodami, które mogą być niebezpieczne dla roślin, zwłaszcza w sadach i ogrodach. Opady, jeżeli się pojawią, to wystąpią lokalnie, gdy powieje wiatr z południowego zachodu.

Prognoza dodatkowa: Wiosennego ochłodzenia oraz słotnej aury można się spodziewać, jeżeli w kwietniu pszczoły nie latają.

LUDOWA METEOROLOGIA NA KWIECIEŃ
Grzmot w kwietniu dobra nowina, już szron roślin nie pościna.

Mokre dni kwietnia zazwyczaj wróżą, że w lecie będzie owoców dużo.

PRZYSŁOWIA NA KWIECIEŃ

Gdy w Niedzielę Męki Pańskiej (10 kwietnia) słotno jest o świcie, wiele żyta tego roku gospodarz nie zmiecie.

Kiedy Jerzy (23 kwietnia) skryje wronę w życie, będzie zboża obficie.

Powiązane artykuły

Leave a Comment