Jak uprawiać maliny w ogrodzie i gospodarstwie? Czy uprawa malin jest prosta? Z jakimi problemami w uprawie malin możemy się spotkać? Jak założyć plantację tą małą i dużą – profesjonalną? Wybrać malinę letnią czy malinę jesienną? Wiemy gdzie znaleźć odpowiedź…
Uprawa malin w ogrodzie i gospodarstwie
Justyna Krulczuk to rolniczka z zamiłowania i wykszatłcenia – właścicielka gospodarstwa specjalizującego się w uprawie owoców miękkich, m.in. malin. Swoją wiedzą teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną postanowiła podzieliść się ze wszystkimi miłośnikami malin. Napisała książkę „Uprawa malin w ogrodzie i gospodarstwie”.
To praktyczny poradnik, w którym bez problemów znajdziemy odpowiedzi na pytania, nurtujące nowego plantatora:
- Jakie koszty wiążą się z założeniem plantacji? – w poradniku pokazano szczegółowy kosztorys i elementy na którę trzeba zwrócić uwagę, by odnieść sukces zakładając plantację.
- W jaki sposób dobrać odmiany malin? – warto wiedzieć czy wybrać malinę letnią – bardziej smaczną, ale też bardziej wymagającą w uprawie, czy też malinę jesienną – prostszą w uprawie, ale późniejszą w owocowaniu. A może warto zdecydować się na wybór kilku odmian i jeżeli tak, to dlaczego?
- Jak radzić sobie z chorobami i szkodnikami? – to częsta bolączka plantatorów, ale przestrzegając niektórych zasad można odnieść sukces i mieć zdrową plantację.
- Jak pielęgnować krzewy malin? – kiedy wykonywać zabiegi nawożące, pielęgnacyjne, czyli posezonowe cięcie etc. – to podstawowa wiedza każdego plantatora i trzeba ją znać.
- Jak uprawiać malinę ekologicznie? – to dział zwłaszcza dla tych, którzy chcą produkować maliny w celach zdrowotnych i książka „Uprawa malin w ogrodzie i gospodarstwie” pokazuje, że nie jest to skomplikowany proces, bo naturalnie również można zwalczać chwasty.
Malina w kulinariach i kosmetyce naturalnej
Książka dodatkowo została wzbogacona o pyszne przepisy kulinarne z wykorzystaniem malin, a także o przepisy kosmetyków naturalnych z owoców malin i nie tylko. Bowiem nie każdy wie, że w celach leczniczych i pielęgnacyjnych warto spożywac również… liście malin…
Jeżeli chcecie wiedzieć dlaczego i pragniecie założyć własny „malinowy chruśniak” w swoim ogrodzie lub gospodarstwie, koniecznie sięgnijcie po przejrzysty, konkretny, kieszonkowy poradnik o uprawie malin.
Praktyczne rady bowiem są o wiele cenniejsze niż te teoretyczne, dlatego warto korzystać z wiedzy, którą w jasny i przystępny sposób dzieli się z Czytelnikami plantatorka Justyna Krulczuk.