Home Nowość Wspomnienie… Zbigniewa Przybylaka

Wspomnienie… Zbigniewa Przybylaka

Dzisiaj mija 9 lat od momentu gdy odeszła od nas osoba, bez której nie powstałoby Wydawnictwo Gaj, Ekologiczny Poradnik Księżycowy, Eko Arka, a Biokurier nie mógłby się rozwinąć. W lipcu wspominamy Zbigniewa Przybylaka, który zmarł 1 lipca 2012 roku.

Zbigniew Przybylak był dziennikarzem, entuzjastą ekologii i rolnictwa ekologicznego, które zwykł nazywać ekologicznym bożym rolnictwem. Współpracował z szeregiem mediów, m.in. Telewizją Polską, Polskim Radiem PiK, Gazetą Pomorską, Tygodnikiem Rolniczym, Biokurierem, Poradami Na Zdrowie, Eko i My.

Zioła, ekologia i rolnictwo

Zbigniew Przybylak zajmował się tematyką zielarstwa, zdrowego stylu życia, żywności ekologicznej i rolnictwa ekologicznego. W trakcie zbierania materiałów do wielu artykułów odwiedził mnóstwo gospodarstw i przetwórni ekologicznych w całej Polsce. Podczas wizyt zawsze zachęcał do dalszych działań, rozwoju i nie poddawania się przeciwnościom prawnym czy biurokratycznym.

Zbigniew Przybylak co roku wydawał, opracowany przez siebie, bardzo popularny Ekologiczny Poradnik Księżycowy oraz liczne poradniki z zakresu medycyny naturalnej, zdrowego stylu życia i żywności ekologicznej, m.in.:

  • Uzdrawiające Ziarna Zbóż
  • Słynne Leki Ziołowej Apteki
  • Słynne Leki Domowej Apteki
  • Sławne Uzdrawiające Kuracje Naturalne
  • Słynne Leki Antyrakowe
  • Tradycyjna Kuchnia pomorsko-wielkopolska
  • Poradnik Uzdrawiających Kuracji Naturalnych
  • Pieczemy Ekologiczny Chleb
  • Wytwarzamy Ekologiczny Ser

Swoje zamiłowanie i pasję do ekologicznego rolnictwa pokazywał w autorskim czasopiśmie Eko Arka, a zamiłowanie do ogrodnictwa prowadzonego w zgodzie z przyrodą zobrazował z serii poradników „Tradycyjny Ogród Ekologiczny”.

Metoda na zdrowie…

Jako uwieńczenie Taty pracy opracowaliśmy książkę „Metoda na zdrowie. Przegląd kuracji domowych”. „Metoda na zdrowie” Zbigniew Przybylaka to przejrzysty poradnik, w którym zebrane zostały najróżniejsze propozycje przygotowania ziół i potraw, prostych kuracji naturalnych. To także porady i wskazówki od słynnych zielarzy i naturalistów. Alfabetyczne uporządkowanie, rozbudowany spis treści oraz indeks pomagają w szybkim odnalezieniu potrzebnych informacji. Przystępny język i praktyczne wskazówki ułatwiają ich wykorzystanie. Do tych porad wraca się często!

Zdjęcia: archiwum prywatne

Powiązane artykuły

Leave a Comment