Home Pogoda Pogoda na lipiec 2021

Pogoda na lipiec 2021

Czy po dynamicznym w zjawiska pogodowe czerwcu nadejdzie stabilizacja? Czy lipiec 2021 będzie upalny czy umiarkowany w temperatury? Oto lipcowa prognoza pogody napisana wiosną 2020 roku, czy sprawdzi się tak samo jak pogoda w czerwcu?

Słońce wędruje przed pasem nieba zwanym znakiem Raka do 22 lipca, w tym dniu o godz. 16:26 pojawia się w znaku Lwa. Nów – 10 lipca, pełnia – 24 lipca.

Lipiec ciepły i upalny

Lipiec początkowo, czyli przez prawie połowę miesiąca, powinien być bardzo ciepły, pogodny, nawet upalny zwłaszcza przy wietrze wiejącym z północnego zachodu lub wschodu. Temperatury powinny być dosyć wysokie, momentami może być upalnie i bardzo gorąco. Lokalnie brak wody w glebie może powodować wystąpienie suszy. Opady deszczu mogą pojawić się sporadycznie i nie powinny być zbyt częste. Niewykluczone burze z gradem, ulewnym deszczem oraz silnym wiatrem. Opady najczęściej wystąpią, gdy powieje wiatr z południowego zachodu. Pogodna, jednostajna i dosyć przyjemna letnia aura powinna utrzymać się do połowy miesiąca.

Opadów nie powinno brakować

Więcej opadów może pojawić się dopiero pod koniec drugiej dekady i w trzeciej dekadzie. Wtedy opady mogą być częste i intensywne. Dużo burz, ulew i silnych deszczów. Możliwe opady gradu oraz silny, porywisty, nieprzyjemny wiatr, zwłaszcza podczas letnich burz. Temperatury powinny być zmienne i różnorodne, od tych wysokich, ciepłych, po dosyć chłodne i zimne, niezbyt przyjemne. Wyraźnie odczuwalne chłody zwłaszcza nocami i nad ranem.

Taka mokra i nieprzyjemna aura nie umili czasu wczasowiczom, a rolnikom będzie utrudniać przeprowadzenie żniw. Wilgotna, ciepła i zmienna aura w lipcu może sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych. W tym roku początek lipca może być najcieplejszym okresem tegorocznego lata.

Prognoza dodatkowa:

Gdy pająk w lipcu przychodzi, to za sobą deszcz przywodzi, gdy swą pajęczynę snuje, bliską burzę czuje.

LUDOWA METEOROLOGIA NA LIPIEC

Lipcowe deszcze – dla rolnika kleszcze, a jak pogoda – większa swoboda.

Bywa, że od Kamila (14 lipca) pogoda się przesila.

PRZYSŁOWIA NA LIPIEC

Jak Siedmiu Braci (10 lipca) zacznie sikać, na siedem tygodni trza pod strzechę uciekać.

Słoneczna Kinga (24 lipca) z rolnikiem się brata i przedłuża dni lata.

Powiązane artykuły

Leave a Comment