Home Dom Wspomnienie o Zbigniewie Przybylaku

Wspomnienie o Zbigniewie Przybylaku

1 lipca 2015 mijają trzy lata od chwili gdy odeszła od nas osoba, bez której nie powstałoby Wydawnictwo Gaj, Ekologiczny Poradnik Księżycowy, Eko Arka, a Biokurier nie mógłby się rozwinąć. Wspominamy dziś Zbigniewa Przybylaka, który zmarł 1 lipca 2012 roku.

Zbigniew Przybylak był dziennikarzem, entuzjastą ekologii i rolnictwa ekologicznego, które zwykł nazywać ekologicznym bożym rolnictwem. Współpracował z szeregiem mediów, m.in. Telewizją Polską, Polskim Radiem PiK, Gazetą Pomorską, Tygodnikiem Rolniczym, Biokurierem, Poradami Na Zdrowie.
Zajmował się tematyką zielarstwa, zdrowego stylu życia, żywności ekologicznej i rolnictwa ekologicznego. W trakcie zbierania materiałów do wielu artykułów odwiedził mnóstwo gospodarstw i przetwórni ekologicznych w całej Polsce. Podczas wizyt zawsze zachęcał do dalszych działań, rozwoju i nie poddawania się przeciwnościom prawnym czy biurokratycznym.
Co roku wydawał, opracowany przez siebie, bardzo popularny Ekologiczny Poradnik Księżycowy oraz liczne poradniki z zakresu medycyny naturalnej, zdrowego stylu życia i żywności ekologicznej, m.in.: Uzdrawiające Ziarna Zbóż, Słynne Leki Ziołowej Apteki, Słynne Leki Domowej Apteki, Poradnik Uzdrawiających Kuracji Naturalnych, Pieczemy Ekologiczny Chleb, Wytwarzamy Ekologiczny Ser.
Swoje zamiłowanie i pasję do ekologicznego rolnictwa pokazywał w autorskim czasopiśmie Eko Arka, a zamiłowanie do ogrodnictwa prowadzonego w zgodzie z przyrodą zobrazował z serii poradników „Tradycyjny Ogród Ekologiczny”.

Powiązane artykuły

Leave a Comment