Home Dom Dlaczego brak kolorów w poradniku?

Dlaczego brak kolorów w poradniku?

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz
Pytanie Czytelnika:
Korzystam z Ekologicznego Poradnika Księżycowego dopiero od 3 lat. Kalendarz ten jest bardzo dobry, ale dlaczego nie ma kolorów? Kiedyś korzystałem z innych kalendarzy i te były bardziej kolorowe. Tutaj mam propozycję, żeby ten poradnik był bardziej kolorowy, np. niedziele i święta, owoce zaznaczone na czerwony kolor, liście na zielono, marchew na czerwono itp.
Z poważaniem Jan z Tyłowa

Poradnik taki jak dawniej

Dziękujemy za list z wyrazami uznania i cenne uwagi. Niestety obawiam się, że nie będę mógł ich zrealizować, gdyż inspiracją do takiej formy poradnika, były i są wydawnictwa z początku ubiegłego wieku. Tam zawsze przeważał jeden kolor zazwyczaj czarno-biały.
Ponadto nie stosuję kolorów świadomie również ze względów ekologicznych, gdyż do produkcji barwników stosuje się zbyt dużo chemii, której nie chcę używać mówiąc i pisząc o ekologicznym stylu i trybie życia.
Mam nadzieję, że to krótkie uzasadnienie usatysfakcjonuje Pana.

Kolorowa nowość

Od 2016 roku kolorowy jest Ekologiczny Poradnik Księżycowy na ścianę – ma trochę inną konwenję niż ten tradycyjny. Drukując wszystkie nasze wydawnictwa, staramy się by farby i papier był jak najbardziej przyjazny dla środowiska.
Poradnik tradycyjny na 2017 zawiera aż 96 stron i w takiej wersji pzoostanie na kolejne lata.
Zbigniew Przybylak, Magdalena Przybylak-Zdanowicz
 
Odpowiedź była opublikowana w Ekologicznym Poradniku Księżycowym 2011 i 2017.
 

Powiązane artykuły

Leave a Comment