Home material partnera Rogówka ogrodowa – kiedy się sprawdzi i jak ją wybrać?

Rogówka ogrodowa – kiedy się sprawdzi i jak ją wybrać?

by materiał partnera

Poszukujesz wygodnego mebla ogrodowego dla całej rodziny? W takim przypadku pomyśl o zakupieniu rogówki – narożnika! Doradzamy, kiedy warto wybrać taki właśnie meble ogrodowy i na co zwrócić uwagę przy jego zamówieniu!

Narożnik ogrodowy – kiedy się sprawdzi?

Mebel taki jak rogówka ogrodowa jest doskonałym wyborem wtedy, gdy poszukuje się dużej przestrzeni do wypoczynku w ogrodzie.

Pod względem swojego wyglądu ogrodowy narożnik jest praktycznie taki sam, jak narożnik przeznaczony do salonu, dlatego pozwala on na wypoczynek na różne sposoby – siedząc czy leżąc.

Narożniki ogrodowe mogą być doskonałym wyborem dla rodzin, ponieważ pozwalają na komfortowy wypoczynek w gronie bliskich, ale również mogą być one doskonałą propozycją dla pary albo dla singla, gdy liczy się wysoki komfort podczas relaksu na świeżym powietrzu.

Narożniki do ogrodu – rodzaje

Wybierając mebel taki jak rogówka ogrodowa – https://hastegarden.pl/narozniki-ogrodowe.php konieczne jest uwzględnienie jego wariantu. Najczęściej podział tego typu umeblowania odbywa się pod kątem materiału, z którego jest on wykonany:

  • Rogówki ogrodowe drewniane – wykonane z naturalnego drewna, dla dodatkowego komfortu wyposażane są najczęściej w poduszki.

  • Narożniki z technorattanu – produkowane są z syntetycznego odpowiednika rattanu, dzięki czemu mają naturalny wygląd, ale nie są skomplikowane w utrzymaniu. Także uzupełniane są o poduszki.

  • Narożniki metalowe – najczęściej wytwarza się je z wytrzymałego aluminium, które jest odporne na warunki pogodowe. Dzięki poduszkom taka rogówka ogrodowa jest wygodniejsza.

  • Rogówki z tworzywa – wykonane z wytrzymałych tworzyw narożniki ogrodowe są odporne na czynniki pogodowe, lekkie, ale nie będą odpowiadały każdemu pod względem swojego wyglądu. Można dokupić do nich poduszki.

Jak wybrać narożnik ogrodowy?

Przy wyborze tego typu mebla konieczne jest uwzględnienie szeregu czynników, między innymi materiału, wymiarów, kształtu rogówki, jej wymagań konserwacyjnych czy ceny.

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na wymiary i na kształt mebla, aby rogówka ogrodowa była odpowiednio dopasowana do konkretnego miejsca, w którym zamierza się ją ustawić. Trzeba przy tym uwzględnić oczekiwaną liczbę osób, która ma korzystać z tego mebla.

W następnej kolejności warto uwzględnić, jaki materiał będzie najlepiej nadawał się do danego miejsca, między innymi pod względem jego stylu oraz wymagań konserwacyjnych. Drewno będzie mniej odporne na czynniki pogodowe niż technorattan, metal czy plastik.

Warto także poświęcić czas i porównać różne oferty cenowe pomiędzy różnymi producentami mebli ogrodowych, aby wybrać najlepszy zestaw dla siebie.

HASTE TRADE & DESIGN Sp. z o.o.

Nowowiejska 2, 55-120 Oborniki Śląskie

Tel.: +48 717345371, E-mail: sklep@hastegarden.com

Powiązane artykuły

Leave a Comment