Home Pogoda Jaką pogodę przyniesie lipiec?

Jaką pogodę przyniesie lipiec?

Jaką pogodę przyniesie lipiec? Czy czas zaćmień kolejny raz „namiesza” w pogodzie? W lipcu będziemy mieli na wielu obszarach suszę, czy raczej nadmiar opadów? Czy może pogoda będzie kolejny raz obfitowała w niebezpieczne zjawiska pogodowe. Zobaczcie sami…

Słońce wędruje przed pasem nieba zwanym znakiem Raka do 22 lipca, w tym dniu o godz. 10:36 pojawia się w znaku Lwa. Pełnia z zaćmieniem Księżyca 5 lipca, nów 20 lipca.

Lipiec dynamiczny w zjawiska pogodowe przez zaćmienia

Lipiec może być dynamiczny i obfitować w zmiany i anomalie, a prognozowanie może utrudniać zaćmienie. Letni miesiąc może być różnorodny w zjawiska pogodowe. Początkowo, czyli w pierwszej połowie miesiąca, aura może być zmienna, chłodna i deszczowa. Temperatury niezbyt przyjemne i raczej bez dni upalnych i bardzo ciepłych, sporo dni chłodnych. Mogą pojawić się liczne dni z deszczem i wilgotną, ale niezbyt przyjemną aurą. Niewykluczone burze, silny wiatr oraz opady gradu. Krótkie i silne opady mogą powodować podtopienia, zalania, ale także powodzie.

W lipcu będzie cieplej i sucho

Dużo więcej dni ciepłych, pogodnych dopiero w drugiej połowie miesiąca. Lokalnie powinno być upalnie i sucho. Pogodne i ciepłe dni, będą zwłaszcza, gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. Opady przy wietrze z południowego zachodu, miejscami mogą być intensywne, gwałtowne, niewykluczone burze z wiatrem i gradem.

Pogodna, typowo letnia aura może potrwać aż do końca lipca, a nawet pierwszych dni sierpnia. Jednak okresy ładnej, upalnej pogody mogą zakłócać przelotne, ale intensywne deszcze i burze. Temperatury z przewagą wysokich. Dużo ciepłych, suchych, upalnych dni. Lokalnie niewykluczona susza i pożary. Wilgotna i ciepła aura może sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych. Druga połowa lipca i początek sierpnia będą najcieplejszym okresem tegorocznego lata.

Prognoza dodatkowa: Deszczu lub burzy można się spodziewać, gdy podczas upalnego dnia komary mocno się naprzykrzają, są dużo bardziej dokuczliwe, częściej brzęczą i mocniej kąsają.

LUDOWA METEOROLOGIA

Gdy w początku lipca pogoda sprzyja, dużo zboża w stodole z prawdą się nie mija.

Lipiec upały wrzesień doskonały.

PRZYSŁOWIA NA LIPIEC

Niech św. Marta (29 lipca) nie deszczy i dżdżu nie niesie, by grzybno było w lesie.

Św. Ignacy (31 lipca) dorzuca rolnikowi pracy.

ZAMÓW PRENUMERATĘ NA 2021 JUŻ DZISIAJ

Powiązane artykuły

Leave a Comment