Home Pogoda Sierpień 2022 – pogoda długoterminowa

Sierpień 2022 – pogoda długoterminowa

Sierpień 2022 – pogoda długoterminowa. Po ciepłym i dynamicznym lipcu nadejdą dni z letnią, spokojną aurą? Oto pogoda na sierpień 2022 według dawnych reguł.

Początek sierpnia ciepły

Sierpień 2022 może być zmienny, deszczowy i z dużo mniejszą ilością pogodnych dni w porównaniu do lipca. Pierwsze dni tej dekady powinny być jeszcze pogodne i przyjemne. Dni z ciepłymi, upalnymi temperaturami częstsze, gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. Opady mogą się pojawić, gdy powieje wiatr z południowego zachodu. Po kilku dosyć przyjemnych, letnich dniach, powinna nastać aura brzydsza. Zrobi się deszczowo i mokro. Opady mogą być silne i długotrwałe. Lokalnie mogą utrudniać zbiory plonów na polach. Miejscami niewykluczone silne burze z gwałtownym i porywistym wiatrem, a także obfitymi, ulewnymi opadami deszczu oraz gradu.

Mokro i wilgotno w drugiej połowie miesiąca

Druga dekada to aura zmienna, ale z przewagą mokrej i mało przyjemnej pogody. Liczne zachmurzenia, mało ładnych i ciepłych dni, chociaż i takie mogą wystąpić.

Koniec drugiej i początek trzeciej dekady to nadal przewaga zmiennej i mało stabilnej aury. Dominować będzie pogoda słotna, deszczowa i mokra. Dni przyjemne i ciepłe nieliczne, chociaż będą się pojawiać. Temperatury dużo niższe niż na początku miesiąca. Dni i noce już wyraźnie chłodniejsze. Rankami w wielu miejscach może pojawić się rosa. Noce chłodne z temperaturami charakterystycznymi dla jesieni. Pod koniec miesiąca niewykluczone nawet pierwsze przygruntowe przymrozki, zwłaszcza gdy będzie pogodne i jasne niebo. Ostatnie dni miesiąca to dużo więcej dni pogodnych, z rozpogodzeniami i przyjemnymi temperaturami. Podczas ładnej i słonecznej aury w dzień, w nocy możliwe poranne mgły i zamglenia, a lokalnie spore, nocne chłody. Nie powinno być już opadów.

Prognoza dodatkowa: Ładnej pogody można oczekiwać, gdy kaczki żyjące blisko wody nie korzystają z niej, lecz poszukują robaków i żerują na pastwisku, polu lub łące.

LUDOWA METEOROLOGIA NA SIERPIEŃ

Od św. Maryi Panny (15 sierpnia) przychodzą mgły i chłód poranny.

Od św. Augustyna (28 sierpnia) drobnym kroczkiem nadciąga zima.

PRZYSŁOWIA NA SIERPIEŃ

Św. Wawrzyniec (10 sierpnia) na ciepło łasy, więc gdy słoneczny, to grzybów pełne lasy.

Św. Róża (23 sierpnia) czas dnia skraca, a nocy wydłuża.

Powiązane artykuły

Leave a Comment