Home Pogoda Skąd różnice brań ryb w kalendarzach księżycowych?

Skąd różnice brań ryb w kalendarzach księżycowych?

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

 

Jestem wędkarzem i od jakiegoś czasu zastanawia mnie dlaczego w najróżniejszych kalendarzach księżycowych dni najlepszych i najsłabszych brań różnią się od siebie? – Odpowaidamy na pytanie Wacława z Bydgoszczy 

Kalendarz księżycowy brań – skąd różnice?

 

Faktycznie dostępne na rynku kalendarze księżycowe się różnią, czasami nawet bardzo.
Nasz kalendarz brań w Ekologicznym Poradniku Księżycowym opracowywany jest w oparciu o fazy Księżyca, pogodę jaka może być w danym miesiącu, a także schemat, który powstał w wyniku wielu rozmów i lektury wędkarskich czasopism i książek. 
Eko stawy rybne Agricola tutaj hoduje się pstrągi, jesiotry i karpie 

Ważne zaćmienia i węzły

Do tego dochodzą zaćmienia i węzły – każdego roku w innym układzie, które także mogą niekorzystnie lub korzystnie wpływać na wędkowanie i połowy ryb.

Pola puste też są ważne

Dodatkowo w Ekologiczny Poradniku Księżycowym zaznaczone są tylko korzystne i niekorzystne dni do wędkowania i połowów. Pola bez rybki oznaczają średnie lub raczej słabe brania, które mogą oczywiście ulec poprawie lub dalszemu pogorszeniu w zależności od aktualnej pogody. Informacje o dogodnym czasie połowu ryb i wędkowania, na którym opieramy się przygotowując kalendarze znajdują się także na stronie 11 każdego Ekologicznego Poradnika Księżycowego.
Eko pstrąg tęczowy, łososiowy w solance czeka na uwędzenie

Zobacz też nowość w naszym sklepie „Hodowla ryb”

Tekst i zdjęcia: Magdalena Przybylak-Zdanowicz
 
Zdjęcia wykonano w rybackim gospodarstwie ekologicznym Agricola Sp. Z O.O. w Krępsku koło Piły. Gospodarstwo zostało opisane w Eko Arce 1-2/2014
 
Tekst opublikowany w Ekologicznym Poradniku Księżycowym 2015 

Powiązane artykuły

Leave a Comment