Home Pogoda Pogoda na sierpień 2015 – długoterminowa

Pogoda na sierpień 2015 – długoterminowa

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz
Jak będzie kształtowała się pogoda w sierpniu? Przypominamy pogodę na sierpień, napisaną z ponad rocznym wyprzedzeniem? Sprawdzi się? Będzie trafna?

Sierpień powinien być dosyć pogodny, ciepły i wilgotny. Na początku miesiąca powinno być więcej dni z deszczem i opadami. Przy upalnej aurze możliwe silne burze. Zmiennie, wietrznie, z opadami, ale dosyć ciepło w połowie miesiąca. Ostatnia dekada zdecydowanie pogodniejsza, ale wyraźnie chłodniejsza, zwłaszcza rankami, niewykluczona rosa. Sierpień może być dosyć przyjemny dla wczasowiczów, ale deszcze i burze nie ułatwią prac na roli. Wilgoć może sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych.
Półwysep Helski
Początek miesiąca zapowiada się jeszcze dosyć ciepło. Typowo letniej aurze mogą za to towarzyszyć obfite opady deszczu, gwałtowne ulewy, burze, niewykluczony silny wiatr. To z pełnością nie ułatwi pracy rolnikom. W połowie miesiąca będzie dominować zmienna aura. Powinno być dosyć ciepło, niewykluczone opady, nawałnice, lokalnie dosyć silne.
Druga połowa miesiąca wyraźnie pogodniejsza, słoneczna i ciepła w dzień, ale noce powinny być już dużo chłodniejsze, z temperaturami charakterystycznymi dla jesieni. Może pojawić się rosa. Pogodnie powinno być zwłaszcza gdy powieje wiatr z północnego-zachodu lub wschodu. Niewykluczone także przelotne deszcze, zwłaszcza przy wiatrach z południa i z zachodu. Podczas okresów ładniejszej pogody, możliwe liczne poranne mgły i zamglenia.
Magdalena Przybylak-Zdanowicz – Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2015
Fot. Zbigniew Przybylak

Powiązane artykuły

Leave a Comment