Home Pogoda Pogoda na sierpień 2021

Pogoda na sierpień 2021

Pogoda na sierpień 2021 według dawnych reguł została napisana wiosną 2020 roku. Czy przyniesie stabilizację po dynamicznym i upalnym lipcu? Czy sierpniowa aura ułatwi rolnikom żniwa i da wytchnienie wczasowiczom od burz i ulew? Oto jak kształtować się może pogoda na sierpień 2021 napisana według dawnych reguł. 

Słońce przesuwa się przed pasem nieba zwanym znakiem Lwa do 22 sierpnia, w tym dniu o godz. 23:35 pojawia się w znaku Panny. Nów – 8 sierpnia, pełnia – 22 sierpnia.

Dynamiczna pogoda w sierpniu 2021

Sierpień powinien być dosyć różnorodny, zmienny, ale w dużej mierze mokry i obfity w opady deszczu. Pierwsza dekada z licznymi opadami deszczu, z burzami i silnymi ulewami. Burze częstsze przy parnej i wysokiej temperaturze. Dni ciepłe, lokalnie upalne i z wysoką temperaturą powinny się pojawić, ale będzie brakowało stabilizacji i stałości w pogodzie. Dni mogą być na przemian upalne, ciepłe, ale również dosyć zimne i chłodne.

Jeszcze więcej różnorodności i zmian aury w drugiej dekadzie. Wtedy też możliwe dni ładne, umiarkowanie ciepłe i bez opadów, z dosyć przyjemnymi temperaturami będą wymieniać się z chłodniejszymi i mokrymi dniami. Opady, jeżeli się pojawią to lokalnie i nie powinny być zbyt intensywne.

Nadejdzie stabilizacja w pogodzie na sierpień

Ostatnia dekada to ponownie częściej występujące opady deszczu, jednak nie powinno być już gwałtownych burz i silnych ulew, ale możliwe, że pojawi się silny wiatr, który będzie potęgował odczucie chłodu. Temperatury w dzień już wyraźnie niższe niż na początku miesiąca. Dużo chłodniej będzie rankami, w wielu miejscach pojawi się rosa. Noce już wyraźnie chłodne z temperaturami charakterystycznymi dla jesieni. Podczas rozpogodzeń i słonecznej aury w dzień w nocy możliwe poranne mgły i zamglenia.

Nadmierna wilgoć, przy ciepłych dniach na początku miesiąca może sprawić, że będą rozwijały się choroby grzybowe, a sezon grzybowy w lasach rozpocznie się dosyć szybko. Różnorodna, zmienna i mokra aura nie umili czasu wczasowiczom, a rolnikom nie ułatwi zebrania plonów.

Prognoza dodatkowa:

Mroźnej i srogiej zimy można się spodziewać, gdy jarzębina obsypana jest bardzo obficie owocami. Jej gałęzie się wręcz uginają od owoców. Obfitość jarzębiny zwiastuje również pogodny koniec lata i początek jesieni.

LUDOWA METEOROLOGIA NA SIERPIEŃ

Gdy Zielna Matka (15 sierpnia) deszcz przynosi, to zwykle na Narodzenie Matki (8 września) obficie rosi.

Gdy na św. Bernarda (20 sierpnia) przez dzień cały pogoda, dopiero styczeń mrozu nam doda.

PRZYSŁOWIA NA SIERPIEŃ

Od św. Klary (11 sierpnia) są już ładne dary.

Gdy św. Maksym (14 sierpnia) ze słońcem wstaje, orzechom smaku dodaje.-

Powiązane artykuły

Leave a Comment