Home Pogoda Pogoda w lutym 2021

Pogoda w lutym 2021

Pogoda w lutym 2021? Czy zima będzie prawdziwie zimowa, czy kolejny raz ciepła i deszczowa? Zobaczcie sami co dla nas szykuje kolejny zimowy miesiąc – luty…

Słońce wędruje przed fragmentem nieba o nazwie Wodnik do 18 lutego i o godz. 11:44 trafia do wilgotnego i chłodnego pasa zwanego znakiem Ryb. Nów – 11 lutego, pełnia – 27 lutego.

Mróz i rozpogodzenia w lutym

Początek lutego może przywitać nas podobną pogodą jak pod koniec stycznia. Przez większość miesiąca dni powinny być pogodne, słoneczne, wyżowe, z przyjemnymi temperaturami w dzień. W nocy jednak przy rozpogodzeniach niewykluczony mróz i przymrozki, lokalnie nawet bardzo silne. W pierwszej dekadzie może być wietrznie. Wiatr może być silny i nieprzyjemny, będzie dodatkowo potęgować i nasilać odczucie chłodu. Różnorodne opady, jeżeli wystąpią to lokalnie i nie będą zbyt intensywne i silne.

Zróżnicowane opady w lutym

Podobna aura, czyli pogodna i mroźna powinna być też w drugiej dekadzie, zwłaszcza gdy powieje wiatr ze wschodu lub północnego zachodu. Opady śniegu lub deszczu wystąpią, gdy powieje wiatr z południowego zachodu. Opady mogą być zróżnicowane w zależności od regionu, ale nie powinny być zbyt intensywne. Możliwy będzie śnieg, śnieg z deszczem i deszcz. Przeważać powinny temperatury przyjemne, ciepłe, odwilżowe, typowe dla przedwiośnia, czyli bez dużych mrozów – te możliwe tylko przy rozpogodzeniach na południu i na wschodzie kraju.
Więcej opadów może pojawić się w ostatnich dniach lutego i wtedy mogą być dosyć intensywne i również zróżnicowane. Niewykluczone, że mimo wilgoci w niektórych miejscach może brakować wody w glebie i pojawi się susza.

Prognoza dodatkowa:
Mrozu i słonecznej aury można oczekiwać, gdy zimowy Księżyc świeci jasno i srebrzyście w środku tarczy, zaś jego rogi są ostre.

LUDOWA METEOROLOGIA

Pilnie uważaj na Gromnicę (2 lutego), pokazuje zimy i mrozu połowicę.
Ostatni lutego, gdy z mrozem się oddala, nadzieję rozpala.

PRZYSŁOWIA NA LUTY

Gdy Popielec (17 lutego) nie deszczy i nie śnieży – rolnik w pomyślny czas wiosny wierzy.
Od słonecznego Cezarego (25 lutego) rolnik oczekuje urodzaju dobrego.

Powiązane artykuły

Leave a Comment