Home Pogoda Pogoda na listopad – długoterminowa 2015

Pogoda na listopad – długoterminowa 2015

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

Jak będzie kształtowała się pogoda w listopadzie? Przypominamy pogodę listopadową, napisaną wiosną 2014 roku? Sprawdzi się? Będzie trafna?

Listopad powinien być początkowo dosyć łagodny, ale wietrzny i pochmurny z opadami. Sporo szarug i dni mglistych, nieprzyjemnych. Pogodniej i ładniej powinno być w połowie miesiąca. Następnie nastanie aura bardziej zimna i wietrzna. Spodziewać się można dużej liczby dni chłodnych z nocnymi przymrozkami, szronami i porannymi mgłami, niekiedy utrzymującymi się prawie cały dzień. Jeżeli wystąpią opady to przelotne i krótkotrwałe.
Listopad nad jeziorami

Pierwsza dekada miesiąca może być dosyć wietrzna, mokra i wilgotna. W ciągu dnia pochmurnie, może padać deszcz, deszcz ze śniegiem a nawet śnieg. Temperatury nie powinny być zbyt wysokie. Więcej rozpogodzeń, przejaśnień i ładniejszych dni można oczekiwać w połowie miesiąca. Temperatury dosyć łagodne, przyjemne. Wtedy mogą wystąpić bardzo silne mgły, zwłaszcza rankami, wieczorami i nocami. Wyraźnie więcej szarug, wiatrów, chmur, opadów i nieprzyjemnych mżawek w połowie miesiąca. Potem znowu bardziej pogodnie, ale dosyć chłodno. Nocami silne przymrozki, a nawet pierwsze przedzimowe mrozy. Ujemne temperatury mogą się utrzymywać nawet w dzień, zwłaszcza na wschodzie i południu Polski. Niewykluczone opady deszczu, deszczu ze śniegiem i pierwszego śniegu.

Magdalena Przybylak-Zdanowicz
Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2015
Zdjęcia właśność Eko Media
Jaka będzie pogoda i jakie urodzaje w 2016 roku przeczytasz w najnowszym Ekologicznym Poradniku Księżycowym na 2016. Czytelnicy potwierdzają jego sprawdzalność!

Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2016Polecamy także nowość Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2016 na ścianę

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment