Home Pogoda Pogoda na październik – długoterminowa 2015

Pogoda na październik – długoterminowa 2015

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

Jak będzie kształtowała się pogoda w październiku? Przypominamy pogodę na październik, napisaną wiosną 2014 roku? Sprawdzi się? Będzie trafna?

Październikowa pogoda może nas nie rozpieszczać. Sporo dni powinno być dosyć chłodnych i wilgotnych. Częste mogą być zmiany i opady. Licznym chmurom z deszczem może towarzyszyć okresami silny wiatr. Dni dosyć ciepłych, pogodnych, charakterystycznych dla babiego lata zdecydowanie więcej w pierwszej połowie. W drugiej połowie miesiąca możliwe znaczne ochłodzenie i spore przymrozki. Lokalnie możliwe też opady śniegu i nawet mróz w dzień, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski.
Rajska jabłoń
Początek miesiąca powinien być pogodny i ciepły w dzień. W nocy jednak możliwe chłody i przymrozki. Niewykluczony wiatr i przelotne opady deszczu. Podobny typ pogody utrzyma się też w drugiej dekadzie. W połowie miesiąca opady i słoty mogą być intensywniejsze. Może spaść deszcz, deszcz ze śniegiem lub śnieg, zwłaszcza przy wietrze z południowego-zachodu. W ostatniej dekadzie możliwe spore ochłodzenie, pierwszy wyraźny powiew zimy z opadami śniegu, zwłaszcza na południu i wschodzie Polski, ale także śniegu z deszczem i deszczu w pozostałych regionach. Temperatury wyraźnie niższe niż na początku miesiąca.
Magdalena Przybylak-Zdanowicz
Ekologiczny Poradnik Księżycowy 2015
Zdjęcia właśność Eko Media
 

Jaka będzie pogoda i jakie urodzaje w 2016 roku przeczytasz w najnowszym Ekologicznym Poradniku Księżycowym na 2016. Czytelnicy potwierdzają jego sprawdzalność!

 

Powiązane artykuły

Leave a Comment