Home Pogoda Jaką pogodę przyniesie grudzień?

Jaką pogodę przyniesie grudzień?

Jaką pogodę przyniesie grudzień? Czy zima będzie prawdziwie zimowa, czy kolejny raz ciepła i deszczowa? Zobaczcie sami co dla nas szykuje pierwszy zimowy miesiąc – grudzień…

Słońce wędruje przed fragmentem nieba określanym mianem znaku Strzelca do 21 grudnia i o godz. 11:02 wkracza w pas Koziorożca. W ten sposób rozpoczyna się astronomiczna zima roku 2020/2021. Nów z zaćmieniem Słońca 14 grudnia, pełnia 30 grudnia.

.

Grudzień z anomaliami

Grudzień może obfitować w liczne zmiany i anomalia z racji trwających zaćmień. Początek miesiąca może być wietrzny i typowo jesienny, pochmurny z różnorodnymi opadami od deszczu, po deszcz ze śniegiem i sam śnieg. Lokalnie opady mogą być intensywne i długotrwałe. Temperatury zróżnicowane w zależności od regionu od łagodnych po niskie, ale silny wiatr z pewnością będzie dodatkowo potęgował odczucie chłodu.

Chłodno i z opadami

Druga i początek trzeciej dekady to zdecydowanie więcej przejaśnień, pogodnej, ale dosyć mroźnej aury, zwłaszcza gdy powieje wiatr ze wschodu lub północnego zachodu. Aura wyżowa z mrozem zarówno w nocy jak i w dzień. Opady jeżeli się pojawią to lokalnie i nie powinno być ich zbyt wiele. Wystąpią częściej, gdy powieje wiatr z południowego zachodu. Opadom może towarzyszyć silny wiatr i powodować zawieje oraz zamiecie. Podczas opadów powinny przeważać temperatury odwilżowe, niezbyt wysokie. Mróz możliwy tylko przy rozpogodzeniach i przejaśnieniach.

Jakie będą Święta Bożego Narodzenia?

Święta Bożego Narodzenia powinny być pogodne z mroźną, wyżową, słoneczną aurą, bez opadów, ale z temperaturami zimowymi. Więcej opadów śniegu, deszczu ze śniegiem i deszczu pod koniec miesiąca wraz z początkiem Nowego Roku. Lokalnie opady mogą być obfite i mogą im towarzyszyć silne, nieprzyjemne i ostre wiatry.

Prognoza dodatkowa: Dni pogodnych, słonecznych i ładnych można się spodziewać, gdy światło, płomień woskowej świecy albo lampki oliwnej płonie spokojnie, nie słychać trzaskania lub pryskania. Gdy płomień zaczyna drżeć lub pochyla się w dół nadejdzie wietrzna aura.

LUDOWA METEOROLOGIA

Jak św. Barbara (4 grudnia) mrozi – to św. Mikołaj (6 grudnia) lód zwozi.

Gdy się Chrystus przed pełnią rodzi, w następny rok urodzaj dogodzi.

PRZYSŁOWIA NA GRUDZIEŃ

Od Damazego (11 grudnia) brakuje czasu wolnego.

Jak przed Wigilią (24 grudnia) mroźno i sucho – na przednówku nie będzie głodno i chłodno!

.

ZAMÓW PRENUMERATĘ NA 2021 JUŻ DZISIAJ

Powiązane artykuły

Leave a Comment