Home Pogoda Jaką pogodę przyniesie sierpień?

Jaką pogodę przyniesie sierpień?

Jaką pogodę przyniesie tegoroczny sierpień? Czy pogoda będzie stabilna, ciepła i umili czas wczasowiczom, a rolnikom żniwa? Czy będzie mokro i deszczowo? Zobaczcie sami…

Słońce przesuwa się przed pasem nieba zwanym znakiem Lwa do 22 sierpnia, w tym dniu o godz. 17:45 pojawia się w znaku Panny. Pełnia 3 sierpnia, nów 19 sierpnia.

Sierpień różnorodny w zjawiska pogodowe

Sierpień może być dosyć różnorodny, ale przez większą część miesiąca powinno być pogodnie i ładnie. Początek miesiąca powinien być dosyć pogodny, ciepły, upalny, zwłaszcza gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. Temperatury z przewagą wysokich, upalnie nawet w cieniu. Jednak typowo letniej aurze mogą towarzyszyć obfite opady deszczu, gwałtowne ulewy, burze z gradem, zwłaszcza gdy powieje wiatr z południowego zachodu, wtedy opady dosyć częste.

W sierpniu opady też będą

Dużo więcej opadów pod koniec drugiej i na początku trzeciej dekady. Wtedy aura będzie zmienna, z opadami i silnym, nieprzyjemnym wiatrem. Jednak nie powinno być już gwałtownych ulew i burz, zwłaszcza pod koniec miesiąca. Wtedy też dni pogodnych, słonecznych i ciepłych w dzień ponownie więcej, zwłaszcza gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. Temperatury w dzień wyraźnie niższe niż na początku miesiąca. 

Wtedy przyjemnie, ale już chłodniej, zwłaszcza rankami, niewykluczona rosa. Noce powinny być już także chłodniejsze, z temperaturami charakterystycznymi dla jesieni. Podczas rozpogodzeń w dzień możliwe liczne poranne mgły i zamglenia. Sierpień może być dosyć pogodny i przyjemny dla wczasowiczów, a deszcze i burze nie ułatwią pracy rolnikom. Deszczowa i ciepła aura może sprzyjać rozwojowi chorób grzybowych w ogrodach i grzybni w lasach.

Prognoza dodatkowa: Jeżeli kwitnąca dziewanna obsypana jest pełnymi kwiatami od dołu do samej góry, to można oczekiwać długiej i ostrej zimy.

LUDOWA METEOROLOGIA

Pogodę, jaką św. Wawrzyniec (10 sierpnia) snuje, wrzesień odczuje.

Gdy Księżyc w Pannie (22 sierpnia), a będą grzmoty, we wrześniu dokuczą wiatry i słoty.

PRZYSŁOWIA NA SIERPIEŃ

Kiedy sierpień wrzos rozwija, jesień krótka szybko mija.

Św. Ludwik (25 sierpnia) nie lubi, gdy kłos ze snopków się zgubi.

ZAMÓW PRENUMERATĘ NA 2021 JUŻ DZISIAJ

Powiązane artykuły

Leave a Comment