Home Pogoda Pogoda na listopad 2021

Pogoda na listopad 2021

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

Listopad – późna jesień i początek zimy. Jaką pogodę przyniesie? Rozpoczynamy czas zaćmień, więc może być anomalnie i różnorodnie.

Słońce przesuwa się przed fragmentem nieba zwanym znakiem Skorpiona do 22 listopada, wtedy o godz. 03:33 pojawi się w znaku Strzelca. Nów – 4 listopada, pełnia z zaćmieniem Księżyca – 19 listopada.

Pogodny i mroźny listopad 2021

Listopad może być bogaty w pogodowe anomalie z racji rozpoczynających się zaćmień. Początek miesiąca powinien być dosyć pogodny, ale mroźny, zwłaszcza gdy powieje wiatr ze wschodu lub północnego zachodu. Dni pogodne, słoneczne, wyżowe, ładne będą się pojawiać. Jednak noce i ranki zwłaszcza przy rozpogodzonym niebie będą raczej zimne z możliwym mrozem, przymrozkami i licznymi szronami. Przy rozpogodzeniach w dzień w nocy i nad ranem także możliwe liczne mgły i zamglenia. Lokalnie mogą pojawić się opady śniegu lub deszczu, zwłaszcza gdy powieje wiatr z południowego zachodu. Temperatury różnorodne w zależności od regionu od przyjemnie ciepłych po chłodne typowe dla jesieni.

Więcej różnorodnych opadów pod koniec pierwszej i na początku drugiej dekady. Zmiennym opadom może towarzyszyć nieprzyjemny wiatr, który dodatkowo będzie potęgował odczucie chłodu. Temperatury typowo jesienne, z przewagą chłodniejszych, chociaż dni ciepłe z przyjemną aurą też powinny się pojawić, chociaż nie będą zbyt liczne.

Czy w listopadzie 2021 spadnie śnieg?

Ostatnia dekada również zmienna, dni ładne będą przeplatać się z tymi wilgotnymi, słotnymi. Niewykluczone pierwsze silniejsze opady śniegu zwłaszcza na południu i na wschodzie kraju, gdy powieje wiatr z północnego zachodu lub wschodu. W pozostałych regionach opadu deszczu, przy wietrze z południowego zachodu. Temperatury zróżnicowane od przyjemnych, ciepłych, po chłodne z mrozem i przymrozkami, utrzymującymi się nawet w dzień. Przy ładnej aurze w nocy liczne mgły i zamglenia. Ostatnie dni miesiąca również z różnorodnymi opadami.

Prognoza dodatkowa:

Deszczu można oczekiwać, gdy mgła znad rzek, stawów, łąk i pól nisko położonych wznosi się w górę i tam zagęszcza. Gdy takie zjawisko powtarza się dwa dni z rzędu, prawdopodobieństwo opadów rośnie jeszcze bardziej.

LUDOWA METEOROLOGIA NA LISTOPAD
21 listopada pogodę nadchodzącej zimy zapowiada.

Jak Katarzyna (25 listopada) ziemię mrozem skuje – zimy człowiek nie odczuje.

PRZYSŁOWIA NA LISTOPAD

Kiedy swego czasu goły las nastaje, święty Hubert (3 listopada) z lasu cały obiad daje.

Pogoda jaką przyniesie Flora (24 listopada), znika z wieczora.

Powiązane artykuły

Leave a Comment