Home Pogoda Jaką pogodę przyniesie październik?

Jaką pogodę przyniesie październik?

by Magdalena Przybylak - Zdanowicz

Jaką pogodę przyniesie październik? Czy nadchodząca jesień będzie pogoda, przyjemna, czy też zimna i deszczowa? Zobaczcie sami co dla nas szykuje jesienny październik…

Słońce przesuwa się przed pasem nieba zwanym znakiem Wagi do 23 października. W tym dniu o godz. 00:59 pojawi się w znaku Skorpiona. Pełnia 1 października, nów 16 października, druga pełnia 31 października.

Pogoda w październiku z pięknym babim latem

Październik powinien nas przywitać pogodną i przyjemną aurą. Dni początkowo powinny być dosyć ciepłe, słoneczne, pogodne, charakterystyczne dla babiego lata. Temperatury przyjemne, z przewagą tych wysokich, zwłaszcza w dzień. W nocy możliwe już wyraźne chłody i zimna. Może pojawić się lekki mróz, przymrozek ze szronem, zwłaszcza, gdy powieje wiatr ze wschodu lub północnego zachodu.

Możliwy pierwszy śnieg

Opady deszczu, deszczu ze śniegiem lub nawet śniegu na południu i wschodzie Polski mogą pojawić się dopiero pod koniec pierwszej i na początku drugiej dekady. Temperatury różnorodne od niskich do umiarkowanie wysokich, ale nawet przy przyjemnych temperaturach w dzień odczucie zimna może być potęgowane przez silnie wiejący wiatr. W nocy również zimno, niewykluczone przygruntowe przymrozki, szron i mróz. Mogą pojawić się również liczne mgły i zamglenia.

W dzień ciepło noce z przymrozkami w październiku

Druga połowa miesiąca to powrót babiego lata dużo więcej dni ciepłych, pogodnych i suchych. Dni powinny być słoneczne i dosyć ciepłe. Jednak przy rozpogodzonym niebie w nocy możliwe przymrozki i większe chłody, możliwy mróz. Opady jeżeli się pojawią to tylko lokalnie i nie powinny być długotrwałe i silne. Gdy temperatury będą niskie niewykluczony śnieg i śnieg z deszczem oraz nieprzyjemna, chłodna aura. Koniec miesiąca nadal pogodny z łagodnymi temperaturami.

Prognoza dodatkowa: Długiej zimy można oczekiwać jeżeli pod koniec października jest dużo szerszeni i os. Deszcz z pewnością wystąpi, gdy osy są niespokojne złe i skłonne do ukłucia, każdego kto je niepokoi.

LUDOWA METEOROLOGIA

Jak październik ciepło chadza, w lutym mrozy naprowadza.

Od zamglonego Dionizego (9 października) nie oczekuj tygodnia dobrego.

PRZYSŁOWIA NA PAŹDZIERNIK

Pogodą miesiąc październy marca obraz wierny.

Gdy św. Jadwigę (15 października) deszcz spotka, to kapusta dorodna i słodka.

.

ZAMÓW PRENUMERATĘ NA 2021 JUŻ DZISIAJ

Powiązane artykuły

Leave a Comment